İSKELE VE BRANDA UYGULAMASI                                                   

Bina Cephelerine İskele Kurulacaktır. Cepheye Monte Edilecek Çelik Dübellere Vidalanan Demir Tijlerle İskele Ayakları Birbirine Kelepçelenerek Sabitlenecektir Binanın  Dış Cephesine Ve Çevreye Zarar Vermeyecek Şekilde Portatif Boru İşi İskelesi  Kurulmadan Önce İskele  Altına  Ve  Gereken Yerlere Biranda  Serilecektir  Sonra  İskele   Kurularak  Başlanacak İskele  Kurulması  Bittikten  Sonra Uygulama Yapılacaktır. (İskelemiz İş Güvenlik iskelesidir)         

CEPHE YIKAMA VE TEMİZLEME     (BİLGİLENDİRİCİ VİDEO İZLEYİN )

Yüzey komple temizlenecektir. Gerekmesi durumunda su basıncı 250-300 bar arası olan su jeti ile tüm yüzey yıkanacaktır. Yıkama ile kir ve yağlanma, kabaran boyalar, zayıflamış ve özelliğini yitirmiş sıva tabakaları yüzeyden uzaklaştırılacaktır. Gerekli bölgelerde mekanik müdahaleler yapılacaktır.

                                                                           Ä°lgili resim 

12417661_982009098545421_7070490482993068761_n.jpgBOYALI YÜZEYLERİN UYGULAMAYA HAZIR HALE GETİRİLMESİ

Boyalı yüzeylerde kabaran boyalar var ise bunlar raspa (kazıma) işlemine tabi tutulur. Dökülen sıvalar var ise bu bölgelerde lokal tamiratlar gerçekleştirilir. 

          TAMİR UYGULAMASI

Apartman Dış Cephelerde Bulunan Kırık Ve Çatlaklar Altı Boşalmış Sıvalar Yeteri Kadar Çekiçleyerek Açılacaktır. Açtığımız Çatlakların İçinde  Demir Çıkarsa Önce Tel Fırçayla Pasını Alıp Sonra Püskürtmeli Antipas Koruyucu Sürülecek Büyük Tamirler Kara Sıva İle Küçük Tamirler Özel Dolgu Elyaflı Tamir Harcı Malzemeyle Dış Cepheye Uygun Ve Sağlıklı Bir Şekilde Tüm Tamir Ve Tadilat İtinayla Yapılacaktır.

Ä°lgili resim

BRUT BETON ASTARI

Yalıtıma hazır hale getirilmiş yüzey ilk önce brut beton astarı ile tek kat tek yön olarak uygulama yapılır. Brut beton astarını uygulamaya hazır hale getirmek için 1-1-5 lt su ilave edilmelidir. Astarlama işlemi sonrasında duvar bir gun kurumaya bırakılmalıdır. 

Halihazırda boyalı olan yani eski binalarda, sıva üzerindeki deformasyonlar temizlendikten sonra brut beton astarı uygulama yapılacak butun yüzeylere, Yeni binalarda ise sadece brut beton yüzeylerine uygulanmalıdır.

ano çıta ile ilgili görsel sonucu

ANO ÇITASI

Ano çıtası uygulaması yapıştırma sıvası yardımıyla birer metre aralıklarla yeni binalarda direk olarak tuğla, bims, gaz beton gibi yapı elemenlerının üzerine halihazırda boyalı olan eski binalarda ise brut beton uygulamasının üzerie yapılmalıdır. 

mantosür uygulama ile ilgili görsel sonucu

Yeni Bina Uygulaması

Isı Yalıtım Sıvası Yeni Binalarda Birinci Kat Uygulamasında Tuğla Üzerine Çelik Mala Yardımıyla 0,5 Cm Kalınlık Oluşturacak Şekilde Malaya Kuvvetli Bir Şekilde Baskı Yapılarak Uygulanır. Daha Sonra Tarak Uçlu Mala İle Baskı Yapmadan Hafif Bir Şekilde Taraklama İşlemi Yapılır Ve Duvar Kurumaya Bırakılır. Kuruma Evresi Atmosferik Şartlarda %50 Bağıl Nem Ortamında Ortalama 48 Saattir. Nem Ölçer Cihazı İle Maksimum %20 Nem Kaldığında İkinci Kat Uygulamaya Geçilebilir. İkinci Kat Uygulamada Ano Seviyesine Kadar Dolgu Verilerek Bıçak Uçlu Mastar Yardımıyla Mastarlama İşlemi Yapılır. Yeni Bina Uygulamasının Eski Bina Uygulamasına Göre Bir Farkı Da Yeni Binalarda Brüt Beton Alanları İle Tuğla Örülü Alanın Birleştiği Bölgelerde İkinci Kat Uygulamasına Geçilirken File Uygulaması Yapılmasıdır File Uygulaması Brüt Beton-Tuğla Kesitlerinde Mutlaka Yapılmalıdır.  Sıva Uygulamasına Geçilebilmesi İçin Tıpkı İlk Kat Uygulamada Ki Gibi Maksimum %20 Nem Oranı Sağlanıncaya Kadar Beklenmelidir.

 

Ä°lgili resimÄ°lgili resim

Eski Bina Uygulaması

Isı Yalıtım Sıvası Eski Binalarda Yani Hali Hazırda Sıvalı Ve Boyalı Binalarda Brüt Beton Astarı Uygulaması Yapıldıktan Sonra, Birinci Kat Uygulaması Çelik Mala Yardımıyla 0,5 Cm Kalınlık Oluşturacak Şekilde Malaya Kuvvetli Bir Şekilde Baskı Yapılarak Uygulanır. Daha Sonra Tarak Uçlu Mala İle Baskı Yapmadan Hafif Bir Şekilde Taraklama İşlemi Yapılır Ve Duvar Kurumaya Bırakılır. Kuruma Evresi Atmosferik Şartlarda %50 Bağıl Nem Ortamında Ortalama 48 Saattir. Nem Ölçer Cihazı İle Maksimum %20 Nem Kaldığında İkinci Kat Uygulamaya Geçilebilir. İkinci Kat Uygulamada Ano Seviyesine Kadar Dolgu Verilerek Bıçak Uçlu Mastar Yardımıyla Mastarlama İşlemi Yapılır. Sıvası Uygulamasına Geçilebilmesi İçin Tıpkı İlk Kat Uygulamada Ki Gibi Maksimum %20 Nem Oranı Sağlanıncaya Kadar Beklenmelidir.

fileli sıva uygulaması ile ilgili görsel sonucu

SIVA UYGULAMASI

Tamamen Kurumuş Isı Yalıtım Sıvası Üzerine 2 Mm Kalınlıkta Çelik Mala Yardımıyla Sıvama  İşlemi Yapılır. Sıvanın Amacı Yüzeyi Düzgün Hale Getirmek Ve Mineral Sıvasının Yanı Dekoratif Sıvanın Daha İyi Ve Görsel Olarak Daha Güzel Olmasını Sağlamaktır.

ISI YALITIM SIVASI UYGULAMASINDA SONRA MUTLAKA SIVA UYGULAMASI YAPILMALIDIR.

  Ä°lgili resim                                                                                                                 Dekoratif Dış Cephe Kaplamaları ve Dış Cephe Boya Uygulaması 

Sıva Uygulaması Tamamen Kuruduktan Sonra Çimento Esaslı Mala İle Uygulanabilen Son Kat Dekoratif Kaplama Tek Türlü Bir Görünüm Verilerek Uygulanır. Dekoratif Dış Cephe Kaplaması Yapılırken, Yukarıdan Aşağıya Doğru Hızlı Bir Şekilde Uygulanmalı Ve Estetik. Görünümü Bozacak Hatalı Uygulama Yapılmamasına Dikkat Edilmelidir. Dekoratif Dış Cephe Kaplamalarının Üzerine  Dış Cephe Boya Uygulaması Yapılarak ISI YALITIM SIVA Uygulaması Sonlandırılır. 

 

 

 

 

 

Ad Soyad *
Email
Tel*
Mesaj