Cephe Kaplama, Cephe Sistemleri, Cephe Firmaları ve Özellikleri,


CEPHE KAPLAMA 

Yapılarda enerji tasarrufu için kullanılan çözümlerin başında gelen giydirme cephe sistemleri, binaların dış cephelerinin çeşitli yöntemlerle kaplanıp ev ve işyerlerinde ısı ve ses yalıtımı sağlar. Ev ortamını daha yaşanılır hale getirmenin yanında binalara estetik açıdan güzel bir görünüm kazandırmaktadır. Bunlara ek olarak binaların dış cephelerinin dış etkilere karşı koruyuculuğunu arttırarak binaların daha uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. 

Binanızın ömrünü uzatmak, değerini korumak ve sağlıklı ve konforlu bir yaşam alanına sahip olmak için dış cephe kaplama sistemlerinin gerekliliğine önem vermelisiniz.

Cephelere doğal ve modern bir görüntünün verilmesi cephe kaplama malzemelerinin tercihindeki en önemli etkenlerden biridir. Montaj sisteminde kolaylık sağlar, ürün bakım gerektirmez ve istenen renge boyanabilmektedir.

CEPHE KAPLAMA ÇEŞİTLERİ

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte binaların estetik görünümleri ve  yalıtımları için birçok dış cephe kaplama çeşitleri üretilmiştir. Binaların dış cephelerine monte edilebilen kaplamalar hafif olmaları sebebiyle bina ya ek yük getirmeden uygulanabilmektedir.

VİA İNŞAAT cephe kaplama levhaları, giydirme cephe sistemleri sektöründe hızla yerini almıştır. Dış cephe kaplaması, iç cephe kaplaması , zemin döşeme kaplaması ve tavan kaplamalarında yoğun olarak kullanılmaktadır. Tamamen doğal malzemeler kullanılarak üretilen A1 sınıfı yanmaz fibercement cephe kaplama ürünleri sağlığa zararlı hiçbir madde içermez ve doğa dostudur. Fibercement levhalar, muhteviyatı gereği sudan ve nemden etkilenmezler.

 

CEPHE KAPLAMA MODELLERİ

 Cephe Mantolama 

Binalarda ısı yalıtımı için içten, dıştan ve sandviç duvar olmak üzere 3 farklı yöntem uygulanır. Isı köprülerinin oluşumunu önlemek ve yalıtımın sürekliliğini sağlamak için yapılan en iyi uygulama mantolama uygulamasıdır. Dış cephe mantolama uygulaması yapı fiziği açısından en uygun olan ısı yalıtım sistemidir.

A1 Sınıfı Yanmaz Fibercement Cephe Kaplama

Mantolama mevsim şatlarına göre ısı kayıp ve kazançlarını engellemek için bina dış kabuğunun ısı yalıtım malzemeleri ile kaplanmasıdır. Teknik olarak ise ısı köprüsü oluşturmadan gerekli ısı iletim katsayısına ulaşmak için bina dış yüzeyine yapılan ısı izolasyonudur.

 Ahşap Cephe Kaplamaları

Ahşap kaplama,  binalara doğal bir görüntü vermektedir. Hava bariyeri sayesinde nefes alan bir kaplama malzemesidir. Diğer cephe kaplamalarına göre daha hafiftir. Sistemle birlikte uygulanacak yalıtım ile birlikte binaları dış etkilerden koruduğu gibi, estetik görünümü ile de çevresini güzelleştiren bir dış cephe kaplamasıdır.

 Prekast Cephe Kaplamaları

Üstün dayanım özelliği olan bir beton uygulamasıdır. Silis kumu ve beyaz çimentonun karışımından elde edilir. ABD ve Avrupa ülkelerinde 70′li yılların sonlarından itibaren kullanılmaya başlamıştır. Türkiye’de kullanımı yaygınlaşan prekast,her türlü binaya uygulanabilme özelliğine sahiptir. “Glass Fiber Reinforced Concrete, GFRC” olarak bilinen prekast, fiber beton kaplama ya da çimento panelleriyle birlikte birçok farklı mimari uygulamada kullanılmaktadır. Dış cephe kaplama malzemesi olarak kullanılan prekast su,nem,ısı ve ses yalıtım kabiliyetine sahiptir. 

 

CEPHE KAPLAMA FİYATLARI

Dış cephe kaplama fiyatları uygulama yapılacak binaların ihtiyaçları ve daire sakinlerinin beklentilerine göre değişkenlik gösterebilir. Dış cephe kaplama uygulamasından beklediğiniz tasarruf oranı doğrultusunda ısı yalıtım levhalarının ve kalınlıklarının seçimi, binanın özellikleri, isteğinize bağlı olarak yapılacak ek uygulamaları ve istenilen dış cephe görsel uygulamaları fiyatı doğrudan etkilemektedir. VİA İNŞAAT  yalıtım danışmanları malzeme seçiminden başlayarak tüm süreçlerde bilgi ve birikimleri ile sizlere yardımcı olacaktır.

Gerçekleştirdiği sayısız dış cephe kaplama uygulamasının tecrübesi ile müşterilerinin beklenti ve gereksinimlerini karşılamanın yollarını arayan VİA İNŞAAT , uygulama sürecinde sunduğu müşterilerine ek hizmetleriyle yöneticilerin ve konut sakinlerinin yüklerini hafifletiyor.

Ücretsiz keşif ve uzman ekibimiz tarafından profesyonel hesaplama teknikleri yardımıyla gerçekleştirilecek ve konutlarınızın doğru ölçümlerine ulaşmanızı sağlayacak metraj çalışmaları ile beraber uygulama sürecinin tamamında farkını hissedeceğiniz ek hizmetler ile VİA İNŞAAT  müşterisi olmanın ayrıcalığını yaşayacaksınız.

Dış cephe kaplama malzemeleri genellikle binanın tasarım ve estetik görünümüne uygun olarak seçilir ve uygulanır.Türkiye’de ağırlıklı olarak ahşap, prekast, american siding, yalı baskı kaplamaları, kompozit (alucobont), granit, alüminyum, doğal taş ve cam cephe kaplamaları kullanılmaktadır, Amerika,Kanada ve Avustralya gibi ülkelerde yaygın olarak (ısıl şartlara bağlı olarak) ahşap dış cephe kaplamalarıyla birlikte, american siding dış cephe kaplamaları kullanılmaktadır. VİA İNŞAAT  uzman uygulama kadrosu dış cephe mantolama uygulamaları ile birlikte dış cephe kaplama uygulamalarını da çevresine değer katarak gerçekleştirmektedir.

Dış cephe yalıtm bir maliyet değil ısınma ve soğutma giderlerini % 50 azaltarak tüketiciye ömür boyu tasarruf ve konfor sağlayan bir yatırımdır.

VİA İNŞAAT  sizlere sunduğu ödeme kolaylıkları sayesinde dış cephe kaplama ödemelerinizi 18 aytaksitle peşinatsız, faizsiz ve masrafsız gerçekleştirebilir ya da 60 ay taksit imkanından yararlanarak kredi kartı ya da senet ile ödemelerinizi yapabilirsiniz. 

Tercihiniz doğrultusunda  anlaşmalı olduğumuz bankaların kredi kartları ile taksitli ödeme yapabileceğiniz gibi, peşin ödemelerinizde de özel indirim ve kampanyalardan yararlanabilirsiniz.