Dış Cephe Isı ve Ses Yalıtım Keçesi

YALITIM KEÇESİ

Son yıllarda mantolama bilincinin artması, yasal zorunluluklar, enerji tasarrufu  ve vergi avantaları gibi nedenler yalıtım sektörüne hareketlilik getirmiştir. Bu hareketlilik kısa sürede yeni organik ve inorganik yalıtım malzemelerinin ve uygulama tekniklerinin ortaya çıkmasına sebep olmuştur.

Yalıtım keçesin de bu hareketlilik neticesinde popüler olmuş, sektör içerisinde hızla yayılmış ve beraberinde tartışmaları da getirmiştir.

İzolasyon Doğal Isı Yalıtım keçesi 

Tanımı : Isı yalıtım değeri 0.030, ses yalıtım değeri tuğla + İzolasyon keçesi 50/70 dB, ses problemlerinizde akustik özelliği sayesinde konfor sağlar, yalıtım keçesi nefes alır, kanserojen değildir. Oeko-Tex (bebek kıyafetlerinde bulunması zorunlu olan standart) özellliğine sahiptir, antibakteriyaldir, toz tutmaz, zor alevlenici sınıfındadır, su ile temasında yapısında bozulma olmaz, yüksek yapışma mukavemetine sahiptir, uygulama kolaylığı vardır, uzun ömürlüdür. Çevre dostudur, darbeye karşı dayanıklıdır. Deprem direnci sağlar. Deprem esnasında duvarlarınızın dağılmasını engeller. Kısa sürede uygulanması ile size zaman kazandırırken ,boya kokusu, toz-toprak ve uzun süren tadilat derdinden kurtulursunuz. Banyo gibi ıslak hacimlerde de fayanslarınızı kırmadan üzerine kullanabilirsiniz. Hem siz hem de ülkenin ekonomisine yapılan yalıtımın katkısı büyük olur. Enerji tasarrufu yapmanızı sağlar. Hammadeye göre rengi değişkendir. 

Kullanım Alanları : Bütün yapıların dış cephe yüzeylerinde, kolon ve kirişlerde, kaba ve ince sıva, tuğla, bims, gazbeton vb. yüzeylere uygulanır ve mükemmel yalıtım sağlar.

Yüzey Hazırlama : Uygulanacak zeminde uygulamayı engelleyecek pürüzler giderilmeli, kabarmış olan boya, kireç ya da varsa yağ gibi kalıntılar temizlenmelidir. Uygulamayı  olumsuz yönde etkileyecek boyalı yüzeyler çentme yöntemi ile hazır hale getirilmelidir. 

Karışım Yöntemi : Harç teknesine önce su koyulup, sonrasında yapıştırma harçı ilave edilmelidir. 

Dış Cephe Keçe Yalıtım Uygulama Detayları

Yapıştırma harcı uygulaması: Hidrofobi su itici özelliği olan yapıştırma harcı ( 4,5 kg/m² ) çelik mala yardımıyla 5 mm kalınlık oluşturacak şekilde taraklama işlemi yapılır. 

İzolasyon keçe yalıtım uygulaması : Yapıştırma harcı taraklı şeklinde tamamen yüzeye sürüldükten sonra ısı ve ses yalıtım keçeleri yukarıdan başlanarak aşağıya kadar yapıştırılır. Sonra mala ile üzerine vurularak keçenin liflerinin harçla bağlantısı kuvvetlendirilir, uygulamada keçeler arsında boşluk kalmamalıdır.

Sıva uygulaması: Yüzeye yapıştırma harcı ( 4,5 kg/m² ) çelik mala yardımıyla 5 mm kalınlık oluşturacak şekilde uygulanır. Sıva yaş iken üzerine 160' gr/m2 bir file giydirilir, filesi giydirilmiş özel donatılı sıvanın üzerine astar sürülerek son kat dekoratif kaplama yapılır.

Boya uygulaması: Dekoratif dış cephe kaplamalarının üzerine akrilik esaslı dış cephe boya uygulama yapılarak mantolama uygulaması sonlandırılır.

Dış mekanlarda ısı yalıtımına katkıda bulunmak amacıyla kullanılır. Diğer tüm uygulama yüzeyleri için bize danışınız.

Uygulama Yüzeyleri

  • Tuğla
  • Brüt beton
  • Beton
  • Gazbeton
  • Bims

Güvenlik Uyarıları

  • Yalıtım keçesi doğaldır, kansorejen madde içermez.
  • Sağlığa zararlı değildir.
  • Uygulama esnasında toz yapmaz, kaşındırmaz.