Dış Cephe Kaplama Çeşitleri

Dış Cephe Kaplama Çeşitleri

Alüminyum Dış Cephe Kaplama

Alüminyum kompozit panel dış cephe kaplama, hafif, oldukça dayanıklı ve uzun hayatlıdır. Üzerine boya yapılabilir. Isıya karşı ve suya karşı da izolsyon sağlar. Özellikle şirket dış cephelerinde fazlasıyla kullanılır. 

Betopan Dış Cephe Kaplama

Betopan dış cephe kaplama levhaları, cepheyi uzun yıllar korur. Ayrıca yeni bir sistemdir. Eski sistemler daha masraflı olduğundan betopan kaplama ekonomik bir yöntemdir. Betopan sistemleri ahşap ve çimentonun birleşimi ile elde edilir. Çimento neme karşı dayanıklı bir malzemedir. Islak ve rutubetli yüzeylerde kolay kolay deforme olmaz ve üzerinde küf barındırmaz. Uzun süre su içinde kalsa da yapısının bozulması çok zordur. Ağaç yapısı da barındırdığından yalıtım sağlar. İçerisinde zararlı maddeler bulunmaz ve kokusu da yoktur. İçindeki ağacın hafiflik sağlaması nedeniyle depreme dayanıklı binalarda tercih edilir. Yangına da dayanıklı olması betopan dış cephe kaplamanın artı özellikleri arasındadır. 

Ahşap Dış Cephe Kaplama

Ahşap dış cephe kaplama için betonarme yapı sistemi ile inşa edilen gerçek ahşap giydirme yaptırabilir veya suni ahşap ürünleri kullanabilirsiniz. Doğal ahşap malzeme kullanma gibi bir zorunluluğunuz yok. Önemli olan şey ahşap malzemenin dayanıklı olması ve size istediğiniz görünümü verebilmesidir. Ahşap cephe malzemelerinde hava bariyeri vardır. Bu hava bariyeri sayesinde ahşap cephe sürekli nefes alır. Diğer cephe kaplamalarından daha hafif olduğu söylenebilir. Binayı dış etkenlerden koruyan bir izolasyon malzemesi olma özelliğini de taşır. Ayrıca bu tarz bir yapının ısı yalıtımı açısından da avantajı bulunur. Alüminyum giydirme cephe malzemesi ile karşılaştırmamız gerekirse ahşap giydirme cephe malzemesinin ısı katsayısı daha fazladır.

PVC Dış Cephe Kaplama

Polimer, 1960 yılından beri dış cephede yaygın olarak kullanılır. PVC hammaddeli bir yapıdır. Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylıdır. Plastik temelli ve su geçirmezdir. Isı yalıtımı sağlar. Hafiftir ve tüm hava koşullarına uygundur. Yangına karşı yüksek dayanıklılığı vardır. Üretim maliyeti düşüktür. Enerji tasarrufu yüzde 40’tır. Aşınmaya oldukça dayanıklıdır. Yapıyı neme ve paslanmaya karşı korur. Geri dönüşümlü bir malzemedir. Okullar, konutlar, ofisler, fabrikalar, oteller, AVM’ler, sinema ve tiyatro salonları, hava alanları, hastanelerde vb kullanılabilir. Renk ve doku olarak birçok çeşidi bulunur. 

Tuğla Dış Cephe Kaplama

Daha önce de söylediğimiz gibi tuğla dış cephe kaplama evinizde doğal ve kırsal bir görünüm sağlar. Yine betonarme işlem ile yapılan gerçek tuğla yapı malzemesi kullanılabilir veya yapay malzemelerle oluşturulan tuğla da kullanabilirsiniz. Bu tarz dış cepheyi kırsal stil, rustik stil, klasik stil gibi tarzlarda kullanabilirsiniz. Birçok stil ve tarza göre renk alternatifleri de mevcuttur. Gerçek tuğla duvar ördürmektense yapay tuğla kaplama malzemesi ile tuğla dış cephe kaplama yaptırmak çok daha ekonomiktir.

Prekast Dış Cephe Kaplama

Isı yalıtımı ile ön plana çıkar. Kaplama dışında ayrı olarak bir mantolama ihtiyacı gerekmez. Malzeme kalın olduğundan izolasyonu da sağlar. Prekast dış cephe kaplama ile maddi olarak iyi bir kar kazanabilirsiniz. 

Taş Dış Cephe Kaplama

Özellikle büyük bahçeli bir eviniz varsa taş dış cephe kaplama kullanabilirsiniz. Doğal taş kaplama size istediğiniz sıcaklığı ve huzuru vermek için tasarlanmıştır. Taş kaplamayı sırf dış cephede değil ayrıyeten iç dekorasyon için de kullanabilirsiniz. Unutmayın ki hiçbir sınırınız yok. Natürel dokular, duvar dekorlarında tamamen göze hitap eder. Betonarme ile yapılmış gerçek taş duvarlar hayli masraflıdır.  Bu yüzden ekonomik olarak taş duvar kaplamaları oldukça kullanışlıdır. Ayrıca betonarme ile yapılacak olan taş duvar ile de bir farkı yoktur. Aynı görünüme sahiplerdir. 

Amerikan Siding Dış Cephe Kaplama

Amerikan siding kaplama için boya ve bakım masrafı gerekmez. UV ışınları, rüzgar sesi, olumsuz hava koşullarına karşı da inanılmaz güçlüdür. Alev almaz ve kendisini söndürme özelliğine sahiptir. Neme karşı da dayanıklıdır. Kolonları korur ve yapının içindeki çeliklerin paslanmasını önler. Deforme olma olasılığı en düşük kaplama yöntemlerinden biridir.

Türkiye'nin her yerinde Dış Cephe Mantolama (Isı Yalıtımı), İzolasyon, Çatı Kaplama Uygulaması, Su Yalıtımı, Cephe Giydirme, Boya, Seramik Uygulama  Değer Katan Ek Uygulamalar, Dekoratif Cephe Kaplamaları ve daha fazlası… Binanız için gerekli olan tüm yenilikler en uygun fiyat ve avantajlarıyla Via  İnşaat  ısı yalıtım danışmanları malzeme seçiminden başlayarak tüm uygulama süreçlerinde tecrübe, bilgi ve birikimleri ile sizlere yardımcı olacaktır.

Ücretsiz Keşif için 0262 344 41 35 numaradan bize ulaşabilirsiniz.