Duvar Ses Yalıtım Malzemeleri

ÇİFT TABAKALI DUVARLARDA SES GEÇİŞİ

Normal olarak, rezonans, konuşma frekansı dizisi içinde yalıtımı etkilemez. Fakat, çift tabakalı bir bölme durumunda, iki yarı elemanlar arası boşluk, iki kütle arasındaki bir yay gibi davranır ve sonuç rezonans frekansı, yarı elemanın kütlesinin tekil bir bölme için olanınkinden daha yüksek olur. Fref’in 50 Hz'den aşağı tutulması için özen gösterilmelidir.

Rezonans etkisi, gürültülü bir odadaki ses enerjisinin bir kısmının yutulması istendiğinde avantaj olarak kullanılabilir. İnce bir panel, rijit bir duvardan “d” uzaklığında sabitlenir. Panelin rezonans frekansı gürültünün azaltılması gereken frekans bölgesine düşecek şekilde seçilir. 

Çakışma etkisini, ses yalıtımını azaltmanın, daha yüksek bir frekans dizisine çıkarmanın bir yolu, çift tabakalı bölme kullanmaktır. Çift tabakalı bir bölme için, çakışma frekansı her bir elemanın kalınlığı ile belirlenir. Bu arada, aynı kütledeki tekil bir bölme için, kütle kanunu tarafından tahmin edilenden bile yüksek bir azalttım endeksi vardır. Dahası her iki yarı eleman için de farklı kalınlık seçmek, aynı frekansta oluşabilecek çakışma etkisinden kaçınmak için bir avantajdır.  

DUVAR SES YALITIM MALZEMELERİ

Yapı İzolasyonu

Duvar, Döşeme, Çatı Uygulamaları:  Keçeler, akustik süngerler, kauçuk bariyerler, yumuşak poliüretan esaslı köpükler, melamin köpüğü, delikli metaller, delikli ahşaplar, delikli alçı panolar, mantar.

Döşeme Uygulamaları (sadece darbe sesinin önlenmesi için): Keçeler, Polietilen, kauçuk köpüğü, tekstil atığından mamul malzemeler.

Yalıtım Camı Üniteleri: Akustik Laminas yönlü Cam Çözümleri

Teknik (Endüstriyel) Yalıtım:  Keçeler, akustik sünger, akustik ürünler, akustik şilteler, polietilen, poliüretan, kauçuk köpüğü, yaylar, askılar, susturucular vb.

Duvarda gelen titreşimli sesler, darbe sesleri, gürültü gibi sesler rahatsız edici olabilir, bu durumun önüne geçmek için duvar ses yalıtımı yaptırmalısınız. Sitemiz içerisinde sesin şiddetine göre ihtiyacı karşılayacak ürün çeşitlerimiz bulunmaktadır. Kullandığımız ürünler kaliteli malzemelerden üretilmiş güvenilir, müşterinin sorununu çözecek ürünlerdir. Isı ve Ses yalıtım sektöründe yaptığı kaliteli uygulamalar ile liderliğini koruyan Via İnşaat , ısı ve ses yalıtım uygulamaları dışında müşterilerine sağladığı ek hizmetlerle de çevresine değer katmaktadır. Ses yalıtım Ürünlerimiz-uygulamalarımız hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.