Fugalı Yalı Baskı Yalıtım Uygulaması

Yalı Baskı Mantolama Öncesi Yüzey Hazırlığı

İskele ve Branda Uygulama​

Bina cephelerine iskele kurulacaktır. Cepheye monte edilecek çelik dübeller vidalanan demir tijlerle iskele ayakları birbirine kelepçelenerek sabitlenecektir.

Binanın dış cephesine ve çevreye zarar vermeyecek Şekilde iskele kurulmadan önce iskele altına ve gereken yerlere branda serilecektir.

Not: İş güvenliğine uygun güvenlikli iskele kurulacak.

Cephe Yıkama ve Temizleme​

Yüzey komple temizlenecektir. Gerekmesi durumunda su basıncı 250 -300 bar arası olan su jeti ile tüm yüzey yıkanacaktır. Yıkama ile kir ve yağlanma, kabaran boyalar, zayıflamış ve özelliğini yitirmiş sıva tabakaları yüzeyden uzaklaştırılacaktı. Gerekli bölgelerde mekanik müdahaleler yapılacaktır.

Epoksi Boya Uygulama​

Yüzey temizliği sonrasında ortaya çıkacak olan demir donatılar paslanmaya karşı epoksi boya ile boyanacaktır ve üzeri aderansı yüksek tamir harçları ile onarımı yapılacaktır

Tamir Uygulama​

Yüzey temizliği sonrasında açığa çıkacak olan derin ve kılcal çatlaklar aderansı yüksek tamir haçları ile onarılacaktır. Çatlağın ebadını ve derinliğine göre ince  ve kalın yapılı tamir harçları kullanılacaktır.

Pencere ve Kapıların Korunma

Çalışma alanına bakan pencere ve kapıların korunması, pencere ve kapıların zarar görmemesi ve kirlenmemesi için naylon branda ile kapatılacaktır.

Not: Mantolama öncesinde yüzey sağlam, temiz ve kuru olmalıdır.

 

Yalıtım Plaka Uygulama​

3 cm kalınlığındaki 22 veya 30 yoğunluklu Eps plakalar su basman profilinden başlayarak yatay ve şaşırtmalı olarak cepheye döşenecektir. 
Plakaların tüm kenarlarına taraklı yada çerçeve sistemi şeklinde ve ortasına 2 öbek olacak şekilde yapıştırma harcı sürülerek cepheye yapıştırılacaktır.

Söve ve Köşe Taşı Uygulama​

Tüm pencere kenarlarına ve bina dış köşelerine söve ve köşe taşı yerleştirilecektir. Söve ve köşe taşı plakaların üzerine yalıtım sıvası ile sabitlenecektir.

Astar Uygulama​

Kaplama Yalıtımı kuruma süresi beklendikten sonra astar rulo ile yüzeye uygulanacaktır. 

Dış Cephe Boya Uygulama​

Dış cephe kaplamalarının üzerine akrilik esaslı dış cephe boya uygulaması yapılarak mantolama uygulaması sonlandırılır. 

Not: Dış cephe boyası (esnek, nefes alabilen, uzun ömürlü, solmayan, ton farkı oluşmayan olacaktır.)