ISI YALITIM

ISI YALITIMI

Isı Yalıtımı ile Enerji Verimliliği Yükselsin !

Isı yalıtımı; binalarda ve tesisatlarda ısınmak için kullanılan kaynaklardaki verimliliği arttırarak kazanç ve kayıpları optimum düzeyde tutmaya yarayan sisteme denir. Daha açık bir ifade ile ısı yalıtımı bir yapıyı dışarıdaki soğuk veya sıcak havaya karşı koruyarak iç mekan – dış mekan arasındaki ısı farkını dengeli bir seviyede tutar.
Teknolojik bir dönüşüm olarak günümüzde hemen her yapıda ısı yalıtımının kullanılmaya başlanması ekonomik manada bireylere olumlu katkılar yaparken gelecek nesillerin de daha temiz bir çevrede büyüyüp gelişmesine imkân sağlar. Bu dolaylı avantajlar insanlığı etkilese de ısı yalıtımı konusunda bireylerin elde ettiği en büyük avantaj enerji verimliliği noktasında ortaya çıkar. Soğuk kış aylarında dışarıdaki havanın iç mekânı soğutmasına engel olan yalıtım sistemleri yaz aylarına gelindiğinde sıcak havanın etkilerini minimize eder. Bu noktada ısınma ve soğutmaya ödediğiniz tutarlar önemli ölçüde aşağıya çekilir.

Isı Yalıtımı Neden Avantajlıdır?

Isı yalıtım sistemlerinin avantajları saymakla bitmez. Enerji verimliliğinden faturalara olumlu etkisine kadar pek çok noktada hayatınızı değiştiren ısı yalıtımı sağlık açısından ortaya çıkardığı fayda ile sıradan bir yapı uygulaması olmadığını kanıtlar. Sıcak ve soğuk hava geçişleri arasında kalan ve nemlenen duvarlarda rutubet oluşumu kaçınılmazdır. Rutubetin meydana geldiği bir mekanda yaşam sürmek başlangıçta basit solunum yolu hastalıklarına uzun vadede ise astım gibi daha ciddi hastalıklara yol açar. Ancak ısı yalıtımı uygulaması ile izole edilmiş bir yapıda rutubet ile hiç tanışmayacağınız gibi rutubet kaynaklı hastalıkları da hayatınızdan uzaklaştırmış olursunuz.
Isı yalıtımı olmayan evlerde rutubet meydana gelmesi bakım ve onarım masraflarını ortaya çıkarır. Evinizi her yıl boyamak mali açıdan bir külfet olduğu gibi fiziksel anlamda da sizi zorlayan bir durum olur.

Isı Yalıtımı Via İnşaat'an  Sorulur!

Yüksek verimlilik ve maksimum fayda anlayışları ile ısı yalıtımı çözümlerini sizlere sunan Via İnşaat ile siz de yapınızda büyük dönüşümler gerçekleştirebilirsiniz. 4-6 yılda kendini amorti edecek bir uygulama ile hem hastalıkları hem de bakım ve onarım uygulamalarını hayatınızdan silip atabilirsiniz. Detaylı bilgi için bizlere ulaşmanız yeterli!

Türkiye'nin her yerinde Dış Cephe Mantolama (Isı Yalıtımı), İzolasyon, Çatı Kaplama Uygulaması, Su Yalıtımı, Cephe Giydirme, Boya, Seramik Uygulama  Değer Katan Ek Uygulamalar, Dekoratif Cephe Kaplamaları ve daha fazlası… Binanız için gerekli olan tüm yenilikler en uygun fiyat ve avantajlarıyla Via  İnşaat  ısı yalıtım danışmanları malzeme seçiminden başlayarak tüm uygulama süreçlerinde tecrübe, bilgi ve birikimleri ile sizlere yardımcı olacaktır.

Ücretsiz Keşif için 0262 344 41 35 numaradan bize ulaşabilirsiniz, yada Ücretsiz Keşif Formunu doldurun biz sizi arayalım.