Isı Yalıtımı Aşamaları

  • Cephe Yıkama Ve Temizleme
  • Yüzey Hazırlık 
  • Profili Yerleştirme 
  •  Isı Yalıtım Levhaları Yapıştırma 
  • Isı Yalıtım Levhaları Dübelleme 
  • Köşe Profilleri Yerleştirme 
  • Fileli Sıva Uygulama 
  • Dekoratif Kaplama Ve Dış Cephe Boya 

Cephe Yıkama Ve Temizleme

Yüzey Komple Temizlenecektir. Gerekmesi Durumunda Su Basıncı 250-300 Bar Arası Olan Su Jeti İle Tüm Yüzey Yıkanacaktır. Yıkama İle Kir Ve Yağlanma, Kabaran Boyalar, Zayıflamış Ve Özelliğini Yitirmiş Sıva Tabakaları Yüzeyden Uzaklaştırılacaktır. Gerekli Bölgelerde Mekanik Müdahaleler Yapılacaktır.

Isı Yalıtımı Uygulaması

Dış Cephe Isı Yalıtım Uygulaması Yapılacak Yüzey Tozdan, Kirden, Yağdan Ve Nemden Arındırılmaktadır. Dökülme Ya Da Kabarma Olan Bölgeler Tel Fırça İle Temizlenmekte, Çatlak Ve Kırık Bölgeler Dolgu Malzemeleri İle Tamir Edilmektedir. 

Kullanılacak Isı Yalıtım Levhalarının Su Basman Profiline Uzun Kenarı Zemine Paralel Gelecek Şekilde Yerleştirilerek Düzgün Bir Hat Oluşturması Sağlanmakta Ve Çerçeve Metodu İle Yapıştırıcı Sürülen Levhalar, Subasman Profiline Oturtularak Duvara Yapıştırılmaktadır.

Isı Yalıtım Levhalarının Yapıştırılacak Yüzeylerinin Kenarları Boyunca Çerçeve Metodu İle Yapıştırma Harcı Sürülmekte, Levhaların Ortalarına Noktasal Yapıştırma Harcı Uygulanarak Ve Uygunluğu Kabul Görmüş Dizim Yönetimi İle Duvara Yapıştırılmaktadır. Levhaların Duvara Yapıştırılması Esnasında Isı Köprülerinin Oluşmasını Engellemek Amacıyla Kenarlardan Taşan Harçlar Mutlaka Temizlenmektedir. 

Yapıştırma İşleminde Kullanılan Harcın Kurumasından Sonra (Ortalama 24 Saat) Rüzgar Ve Türbülans Etkilerini Önlemek Amacıyla Dübelleme İşlemi Yapılmaktadır. Uluslararası Standartlar Doğrultusunda Uygulamalarda M² Başına 6 Adet Tespit Dübeli Kullanılmaktadır.

Köşelerde Su Ve Rüzgar Etkileriyle Oluşabilecek Ayrılma Risklerini Engellemek Ve Düzgün Köşeler Elde Etmek İçin Köşe Profilleri Yerleştirme İşlemi Yapılmaktadır. Dilatasyon, Damlalık, Denizlik Vb. Malzemeler Gerekli Yerlere Uygulanmaktadır.

Isı Yalıtım Levhalarının Üzerine İlk Kat Sıva Uygulaması Yapılmakta Ve Donatı Filesi Sıvanın İçine Gömülecek Şekilde Yerleştirilmektedir. Sıva Kurumadan Daha Kalın Olan İkinci Kat Sıva Uygulamasının Yapılması Gerekmektedir.

Sıva Uygulaması Tamamen Kuruduktan Sonra Çimento Esaslı, Mala İle Uygulanan Son Kat Dekoratif Kaplama Yüzeye Tekstürlü Bir Efekt Verilerek Uygulanmakta Ve Akrilik Dış Cephe Boya Uygulaması Yapılarak Dış Cephe Isı Yalıtım İşlemi Sonlandırılmaktadır.

Isı Yalıtım Sektöründe Yaptığı Kaliteli Uygulamalar İle Liderliğini Koruyan Via İnşaat Isı Yalıtım Uygulamaları Dışında Müşterilerine Sağladığı Ek Hizmetlerle De Çevresine Değer Katmaktadır. Güçlü Tedarikçi Ağı İle Geniş Bir Yelpazede Ek Uygulama Hizmeti Veren Via İnşaat Yenilikçi Kimliğiyle Dünya Ve Türkiye’deki Trendleri Takip Ederek Müşteriye Özel Çözümler Sunmaktadır.