Isı Yalıtımı Nedir

Isı Yalıtımı, Sıcak Ya Da Soğuk Havanın Isı Köprüleri Vasıtası İle Konutların İçine Girmesini Ya Da Çıkmasını Engellemek Adına Yapılan İşlemlerdir. Sürekli Artan Enerji Faturaları Isınma İçin Ayrılan Bütçeleri De Arttırmaktadır. Tüketilen Toplam Enerjinin 1/3 Kadar Oranının Konutlar İçin Sarf Edildiği Düşünüldüğünde Isı Yalıtımı Artık Bir İhtiyaç Durumuna Gelmiş Bulunmaktadır. Enerji Tasarrufunun Yanında Isı Yalıtımı, Konutların Ömrünü Uzatmak, Değerini Arttırmak, Arzu Edilen Konfor Şartlarını Sağlamak, Sağlıklı Bir Yaşam Sürmek, Çevre Kirliliğini Azaltmak Ve Sağlıklı Bir Çevre Oluşturmak İçin Hayata Geçirilmesi Gereken Bir Uygulamadır. 

Enerji Kimlik Belgesi

Binaların İç Ortamları İle Dış Ortamlarını Birbirinden Ayıran Ve Bina Zarfı Olarak Da Bilinen Dış Duvarlar, Pencereler, Kapılar, Tavan, Çatı Ve Diğer Döşemelerden Oluşan Yapı Elemanları Dış Etkenlerden Korunmalıdır. Binalarda Isı Kaybeden Yüzeyler Doğru Yalıtılmazsa Isı Kaybı Ve Buna Bağlı Olarak Da Enerji Maliyetleri Artmaktadır. Özellikle Müteahhitler Ve Kullanıcılar Isı Kayıplarını Göz Ardı Ederek Konutların Sadece Dış Özelliğine Önem Vermekte, Konutların Yapım Aşamasında Uygun Olmayan Yapı Malzemeleri Seçimi Ve Yapılmayan Çok Basit Uygulamalar İle Binanın Kullanım Ömrü Süresince Bina Sahiplerinin Bütçelerine Hem De Daha Fazla Yakıt Tüketerek Çevreye Ve Ülke Ekonomisine Zarar Vermektedir. Bu Olumsuzlukları Engellemek Amacıyla 2000 Yılında Yürürlüğe Giren Binalarda Isı Yalıtımı Yönetmeliği’ne Göre Yeni Konutlar Isı Yalıtım Uygulaması Gerçekleştirilmiş Şekilde Projelendirilmek Zorunda Olup Eski Binaların Da 2020 Yılına Kadar Enerji Kimlik Belgesi Alma Zorunluluğu Bulunmaktadır. Enerji Kimlik Belgesi Temininin En Önemli Adımı Da Konutların Isı İzolasyonu Uygulamasının Gerçekleştirilmiş Olmasıdır. Binalarda Isı Yalıtım Kalınlığının Optimum Şekilde Seçilmesi, Isıl Konforun Sağlanmasında Ve Bina Enerji Sınıfınını Belirlenmesinde En Önemli Etkenlerden Biridir.

Neden Isı Yalıtımı Yaptırmalıyız

Isı Yalıtım Uygulamaları İle Konutlarınıza Bir İyilik Yapabilir Ve.. 
 Kışın Soğuğu Yazın İse Sıcağı Geçirmeyen Isı Yalıtım Sistemleri İle 4 Mevsim Kusursuz Performans İçin Kalıcı Çözümlerden Faydalanabilirsiniz.
  Doğru Yalıtım Uygulamaları İle Isıtma Ve Soğutma Giderlerinizde %40 -60 Oranında Tasarruf Sağlayabilirsiniz. Siz Konforun Keyfini Sürerken Elde Edilen Enerji Tasarrufu Sayesinde Isı Yalıtım Maliyeti 3 Kış Sezonunda Amortisman Süresini Dolduracaktır.
 Evlerinizde Rutubet Değil Huzur Olsun.. Isı Yalıtım Uygulamaları İle Konutlarınızı Küf Ve Nemden Uzak Tutarak Sağlıklı Ve Rahat Yuvanızın Tadını Çıkartabilirsiniz.
  Isı Yalıtım Uygulamaları İle Konutlarınızda Sağlayacağınız Konforun Yanısıra Olumsuz Dış Etkenlerden Koruyarak Bakım, Onarım Vb. Masraflarınızı Azaltabilirsiniz.
  Isı Yalıtım Uygulamaları Türkiye Ve Avrupa Standartlarına Uygun Ve Ekolojik Dengeyi Korumaya Yardımcı Bir Sistemdir. Kömür Ya Da Doğalgaz Gibi Fosil Yakıtların Tüketiminin Azaltılması İle Cüzdanınız Kadar Doğanın Da Yüzünü Güldürebilirsiniz. Dış Cephe Isı Yalıtımı İle Zararlı Emisyonların Etkisinin Azalmasına Yardımcı Olabilir Ve Gelecek Nesillere Daha Sağlıklı Bir Dünya Bırakılmasını Sağlayabilirsiniz.
 
Isı Yalıtım Sektöründe Yaptığı Kaliteli Uygulamalar İle Liderliğini Koruyan Via İnşaat Isı Yalıtım Uygulamaları Dışında Müşterilerine Sağladığı Ek Hizmetlerle De Çevresine Değer Katmaktadır. Güçlü Tedarikçi Ağı İle Geniş Bir Yelpazede Ek Uygulama Hizmeti Veren Via İnşaat Yenilikçi Kimliğiyle Dünya Ve Türkiye’deki Trendleri Takip Ederek Müşteriye Özel Çözümler Sunmaktadır.