KIREMIT ÇATI

Şekillerine Göre kiremit çeşitleri

Az eğimli çatılarda kullanılan Oluklu Kiremitler, dik çatılarda kullanılan Düz Kiremitler ve çatının sızdırmazlık özelliğini sağlayan Geçmeli Kiremitlerdir.

Renkli Kiremitler ; kırmızı, kahve ve pembe tonlarında toprağın türü ve pişirme derecesine göre renk alırlar.

Kiremit Çeşitleri, Çatı Kiremitleri, Braas Kiremit, Renkli Kiremit, Düz Kiremitler, Geçmeli Kiremitler, Kiremitlerin Döşenmesi, Kiremit Kullanımı, Alaturka Kiremit,

Bu sistemle tüm çatı kiremitleri sırayla döşenir. Kiremitlerin altına uygulanan latalarla kiremitler düzgün yerleştirilmiş olur, su sızmasını ve kiremitlerin kırılmasını engellerler.
Ham maddesi tamamen doğal olan kiremitler yabancı ürün içermezler ve insan sağlığına zararları yoktur. Bu yüzden, teknoloji ne kadar ilerlemiş olsa da, günümüzde halen çatı kaplamasında kiremit yaygın olarak tercih edilmektedir.

Neden Kiremit Kullanmalıyız?

Kiremit kullanımı hakkında bilinçsiz bir çok insan var. Kiremit alırken dikkat etmek gerektiğini bilmedikleri gibi kiremit’in önemini de bilmiyorlar. Neden Kiremit kullanılır? Neden kiremit kullanmalıyız? Bu konuda sizlere biraz bilgi verelim istedik. İlk önce kiremitten bahsedelim biraz. Kiremit’in evimiz için önemi büyüktür. Evimizin en önemli noktalardan biri olan çatı kısmını, dış etkenlerden koruma görevini üstlenir. Kiremit’in görevini yapabilecek başka bir şey yok mu? Var tabi ki de ancak uzmanlar evimizin sağlığı açısından en iyisinin kiremit olduğunu söylüyorlar.

Neden Kiremit?

Kiremit üretim aşamasında diğer ürünlere göre daha avantajlıdır. Çünkü kiremit yüzde yüz doğal kaynaklardan üretilir. Kiremitte katkı maddesi kullanılmamaktadır. Kiremitte kimyasal madde kullanılmamaktadır . Bu da kiremit’in daha sağlıklı olduğunu gösteriyor. Kiremitte tutkal ve yapıştırıcı malzemeler kullanılmaması ise diğer ürünlere göre daha dayanıklı olduğunu gösteriyor. Sağlamlık açısından diğer ürünler kiremit ile yarışamazlar.

Örneğin kiremitte herhangi bir bozulma, tahriş durumunda sadece o bozuk kiremit yerine yenisi takılabilir. Mesela çatınızda birkaç kiremit bozuldu, kırıldı bunun yerine hemen yenisi döşenip sorun ortadan kaldırılabilir. Araştırmalara göre Kiremit ısı izolasyonu en iyi sağlayan bir malzemedir.

Kiremit’in maliyeti diğer alternatif ürünlere göre daha azdır ve her an her yerde bulunabilmesi mümkündür. Kiremit bir çok çeşidi ile güzel görüntülere imza atmaktadır. Evinize en uygun kiremit çeşidini kullanabilirsiniz.Çatı Firmaları, Etiketleri